Koç Holding’e Bağlı Avrupa’nın 5., Dünyanın 13. Büyük Domates İşletmecisi Tat Gıda’nın Yeni Adresi Belli Oldu!

Tat Gıda, Avrupa’nın en büyük perakende zincirlerinden Lidl ve E.Leclerc ile yüksek miktarda özel markalı (PL) sos üretim anlaşmaları imzalayarak ürünlerini Avrupa ülkelerindeki mağazalara taşıyor.

İHRACATTA HIZLI BÜYÜME HEDEFİ

Tat Gıda Genel Müdürü Evren Albaş, şirketin sürdürülebilir ve karlı büyüme hedefleri doğrultusunda ihracatın kritik bir rol oynadığını belirtti. Albaş, “Tat, Avrupa’nın 5., dünyanın 13. büyük domates işletmecisi olarak dünya çapında tanınan güçlü bir markadır. Japonya’dan ABD’ye kadar olan ihracat pazarlarında büyük bir itibara sahibiz. 5 yıllık dönemde, global pazarlarda büyüme stratejimizin odak noktası haline geldik. Bugün, Tat markalı ürünlerimizi 45’ten fazla ülkeye ihraç ediyoruz. 2020’den bu yana ihracatımızda çift haneli bir büyüme gözlemliyoruz” dedi.

SOS KATEGORİSİNDE STRATEJİK ANLAŞMALAR

Albaş, sos kategorisinin şirketin global büyüme stratejisinde kilit bir rol oynadığını vurgulayarak, düzenli büyümenin sağladığı itibarın da etkisiyle Avrupa’nın önde gelen zincirleriyle önemli ticari anlaşmalar imzaladıklarını belirtti. Son anlaşma kapsamında, Avrupa ülkelerindeki Lidl ve E.Leclerc mağazalarında Tat fabrikalarında üretilen sosların, ocak ayından itibaren raflarda yer almaya başladığını söyledi.

İHRACATTA ÜÇ KATLIK BÜYÜME HEDEFİ

Yeni satış anlaşmalarıyla birlikte sos kategorisindeki ihracat satışlarının üç katına ulaşacağını belirten Albaş, şirketin uluslararası alanda büyümesini hızlandırmak için kararlı bir şekilde ilerlediğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir