Fransa’da fidye için bir kişiyi kaçıran Türk kökenli 3 kişi tutuklandı

Telegramme sitesi tarafından verilen habere göre fidye ve adam kaçırma olayı Fransa’nın Rennes kentinde 17 Mart’tı 18 Mart’ta bağlayan gece meydana geldi.

Rennes Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan açıklamada adam kaçırma ve fidye talebiyle ilgili yapılan bir ihbarın değerlendirilmesi sonucu bir aracın bagajında 37 saat boyunca alıkonulan 23 yaşındaki bir kişinin kurtarıldığı duyuruldu.

Yaralı olduğu belirtilen kurbanın kaldırıldığı hastenede tedavi altına alındığı belirtilirken, ihbarın kız kardeşi tarafından açıklandı. Mağdurun kız kardeşinin verdiği ifadede zanlıların kendisini telefonla aradığını ve kardeşini kurtarmak için 100 bin avro fidye istediklerini söylediği verilen haberlerde ifade edildi.

Le Parisien gazetesinde yer alan habere göre, olayla ilgili olarak yapılan araştırmada 23 yaşındaki mağduru kaçıranların Türk kökenli 3 kişi olduğu belirlendi. Haberde zanlıların ikisinin kardeş diğerinin ise akrabaları olduğu not düşüldü.

Sorguları tamamlanan 3 kişi, “organize suç örgütü”, “örgütlü bir şekilde adam kaçırma ve alıkoyma”, “organize haraç alma” gibi suçlamalarla hakim karşısına çıkarıldı. Tutuklanan 3 zanlı cezaevine gönderildi.

Soruşturması devam eden olayın arkasında uyuşturucu ticaretine bağlı anlaşmazlık şüphesi olduğu ileri sürüldü.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir